#DzieńDentysty w grupie #Żabki![]()
![]()
Przedszkolaki rozmawiały o tym, jak ważne jest dbanie o zęby i codzienna higiena jamy ustnej. Dzieci dowiedziały się, co pomaga zębom być zdrowymi, a co może je psuć.
Podczas zajęć przedszkolaki ćwiczyły szczotkowanie „brudnych zębów”, ucząc się prawidłowych ruchów szczoteczki. Następnie brały udział w zabawie edukacyjnej, w której dopasowywały produkty spożywcze – wybierały te, które są zdrowe dla zębów, oraz te, które mogą powodować próchnicę.
To był dzień pełen zabawy, nauki i ważnych informacji o tym, jak dbać o zdrowy uśmiech. ![]()
![]()








